Megint kitalált valamit Zuckerberg, visszaszorulhatnak az álhírek
Jövőre kezdi meg munkáját az a független felügyelőtestület, amely megfékezheti az álhírek, a gyűlöletbeszéd és egyéb más, sértő tartalmak terjedését a Facebookon.
Jövőre kezdi meg munkáját az a független felügyelőtestület, amely megfékezheti az álhírek, a gyűlöletbeszéd és egyéb más, sértő tartalmak terjedését a Facebookon.
Ezentúl ritkábban futunk majd bele olyan weboldalba facebookos hírfolyamunkban, amely egy másik oldalról lelopott képekkel, videókkal ékeskedve próbál meg kitűnni a sorból.
Az Urban Legends blog összegyűjtötte az elmúlt hetekben a közösségi oldalakon futótűzként terjedő kamugyanús híreket. Többek között az élelmiszeripari átverésekről.
A korábbinál okosabb rendszer használ a Facebook a felületén közzétett álló- és mozgóképes tartalmak megértésére. A szoftverhez hozzáférést biztosítanak a tényellenőrzésre szakosodott partnereknek is.
Alex Stamos három évvel ezelőtt, 2015-ben került a Facebookhoz, az álhírekkel és a kamu nyereményjátékokkal viszont nem tudott mit kezdeni. Olyannyira, hogy úgy tűnik, belebukott a dologba.
A Facebook már eddig is harcolt az álhírek ellen, de az a harc nem volt túl sikeres. Most két újabb dologgal próbálkoznak.
Mit gondol, amikor egy ismerőse megoszt egy hírt a Facebookon? És ha tíz osztja meg egyetlen nap alatt? El tudja dönteni, hogy mi volt igaz az elmúlt hetekben intenzíven terjedő facebookos megosztásokból?
Egy sor intézkedést jelentett már be a Facebook az álhírek elleni harc jegyében, de szakértők szerint teljesen érthetetlen a közösségi oldal munkája, és semmilyen eredményre nem vezet.
Az álhírek terjesztése ellen több funkciót is bevetett már a Facebook, most itt egy újabb megoldás, amit már tesztel is a közösségi oldal.
Megszólalt a Facebook alapítója, miután Donald Trump egy rövid, de egyértelmű kirohanást tett a közösségi oldal ellen. Mark Zuckerberg némi kétoldalú helyretétel után Trumpnak is odaszúrt.